A 15 cm-es polisztirol hőszigetelő lap (hungarocell) szigetelő értéke:
0,036 W(m/K).
Tűzterjedelmi vizsgálat és a tűzveszélyességi osztályba sorolás az EPS H-80 polisztirol hablemezek az E kategóriába tartoznak, tehát ezek a termékek a "nehezen éghető" kategóriába tartoznak. A polisztirol hőszigetelő lap tűzterhelésnek kitéve ég, de az égéshő elvételét követően önkioltóan viselkedik.
Hővezetési ellenállás: 1,39m2 K/W (vizsgált anyagvastagság 5cm )
Beépítése úgy történjen, hogy nedvesség vagy pára ne érje, mert vízfelvételre hajlamos!
Az 15cm-es polisztirol hőszigetelő (hungarocell) lap-pal ellátott épület páraáteresztő képessége megegyezik a téglafalon távozó pára mennyiségével! A polisztirol hőszigetelő lappal ellátott homlokzat az épületek páraháztartását jelentősen nem befolyásolja.
Abban az esetben viszont a rosszul vagy egyáltalán nem hőszigetelt épületekben hőhidak keletkeznek, melyek során a levegőben lévő pára mennyisége kicsapódik és ezeken a részeken gombásodás, penészesedés jelenhet meg.
A polisztirol hőszigetelő lap ma hazánkban a legnagyobb számban eladott hőszigetelő anyag.
Nem véletlenül. A polisztirol hőszigetelő lap könnyű beépíthetősége révén igen magas hőszigetelő értékkel rendelkezik. Jelentősen nem terheli a falak szerkezeti elemeit. Fontos dolog viszont, a polisztirol hőszigetelő lap igen érzékeny az UV sugárzásra, hosszú időn át kitett sugárzásnak a hőszigetelő anyag, besárgul, elporlad miközben nagy mértékben veszít hőszigetelő képességéből.
15cm
A megfelelő hőszigetelés nélkülözhetetlen ahhoz, hogy az ingatlan fűtési költségein takarékoskodni lehessen. Nem csak ez az előnye, hanem a hőhidak kiküszöbölése és ezzel együtt a penészesedés megelőzése is. De vajon milyen hőszigetelés bizonyul ideálisnak? Melyik alapanyag mellett érdemes letenni a voksot? Valóban mutatkozik összefüggés a falazat típusa és a hőszigetelési megoldások között? Nézzük, mi alapján érdemes döntést hozni!
Nem mindegy milyen vastag lesz a hőszigetelés!
Hőszigetelés kapcsán nem csak az alapanyagra, hanem annak vastagságára is érdemes figyelmet fordítani. Fontos, hogy mindig a szigetelni kívánt területnek és anyagnak megfelelően válasszuk ki azt a vastagságot, mely megfelel a szakmai szempontoknak. Lássuk, hogyan alakul a szigetelés vastagsága eltérő területeken!
- Padlószigetelés
Talán kevesen tudják laikusként, hogy az épület alatt a talaj hőmérséklete rendszerint magasabb, mint a környező levegőé. Ha tehát szigetelésre kerül a sor, akkor a padló szigetelésekor kevésbé támasztanak szigorú elvárásokat az anyag vastagsága felé, mint ha a falakról lenne szó.
- Homlokzat és lábazat
Esetükben már bonyolultabb a helyzet, és nagyobb odafigyelést igényel az. A tömör téglából épült ingatlanok esetében az energiaárak még korántsem voltak olyan szinten, mint napjainkban. Nem véletlen, hogy ma, amikor folyamatosan nőnek az energiaárak, ezek a falak rendkívül rossz hőtechnikai tulajdonsággal bírnak. A 70-es években épült ingatlanok esetében tehát a hőszigetelő anyag vastagságát is ennek megfelelően kell megválasztani.
Homlokzati hőszigetelés lépésről-lépésre
1. Előkészítés
A homlokzati munkálatok esetében az elsődleges az állványzat felállítása, hiszen a magasabb területek elérése csak így lehetséges. Ezt követően a nyílászárókat megfelelő védelemben kell részesíteni, ez nem csak a festék, hanem az előkészítés során lehulló vakolatdarabok kapcsán is nélkülözhetetlen.
Mint minden más vakolási, fe astési munkálat esetében, így a homlokzattal összefüggésben is kiemelt szerepet játszik az előkészítés. A mozgó, lemállott vakolatrészek már csak azért is figyelmet érdemelnek, mert ha ezektől nem szabadulunk meg, akkor egy instabil felületre kerülnek felhelyezésre a polisztirol lemezek, ebből pedig jó biztosan nem fog kisülni.
A falfelület kiegyenlítése szintén nagyon fontos, hiszen csak így fognak felfeküdni a falra a polisztirol lapok. A vízszintes kezdősín felhelyezése nagy odafigyelést igényel, s ha az előkészítés ellenére is egyenetlen a falfelület - ami régi építésű ingatlanok esetében gyakran előfordulhat -, akkor úgynevezett távtartók is szükségesek a sín és a falfelület közé. S hogy milyen távolságokat érdemes tartani a profilok között? A 30 cm családi házaknál ideális lehet.
2. Következhet a polisztirol táblák felragasztása
Mindegy, hogy a hagyományos fehér polisztirol lapokra esett a választás, vagy a vékonyabb rétegben is nagyobb hőszigetelést biztosító grafitos változat mellett döntöttünk, a felhelyezés során az úgynevezett „perem-pont” módszert érdemes alkalmazni, mely során körbekenjük a táblákat és belülre is kerül ragasztó. Ennek köszönhetően ugyanis nem lesz levegő a táblák mögött, ami egy esetleges lakástűz esetén rendkívüli jelentőséggel bír. A hézagmentes felhelyezés szintén nagyon fontos. Törekedjünk arra, hogy a ragasztó csak a lapok hátuljára kerüljön, és közéjük ne, ez ugyanis a későbbi vakolaton is átüthet.
A homlokzati hőszigetelés kapcsán természetesen nem mehetünk el a lábazat szigetelése mellett. Alapvető követelmény, hogy a lábazat bentebb legyen néhány centiméterrel, mint a falazat. Ez azt a célt szolgálja, hogy a homlokzatról lecsöpögő víz ne a lábazatba jusson bele, ezzel átázást okozva. A lábazat esetében a formahabosított expandált polisztirolt, vagy az XPS lemezeket érdemes felhasználni, ezek ugyanis nem szívják fel a talajban levő nedvességet és a felcsapódó esőt sem.
3. Dűbelezés a tartós végeredmény érdekében
A ragasztón szereplő száradási idő betartását követően kezdhető el a dűbelezés. Ez azt a célt szolgálja, hogy ragasztás megerősíthető legyen. A dübelek számát mindig a hőszigetelő lemezek vastagságához érdemes megválasztani. Ez egyfajta mechanikai megerősítés, amely során a dübeleket a ragasztás helyére üti be a szakember. A kivitelezés során úgy célszerű rögzíteni, hogy a téglafalban legalább 4 centiméter kerüljön a falba, ez biztosítja a megfelelő és biztos tartást a táblák számára.
4. Ne maradjanak el az élvédők!
A polisztirol táblákkal történő homlokzati szigetelés alkalmával célszerű élvédőket is alkalmazni.
5. Üvegszövet a nedves ragasztóba
A vakolás előtti utolsó feladat az üvegszövet háló felhelyezése. Terítsük el fogazott simítóval a ragasztót, majd a még nedves anyagba helyezzük bele az üvegszövetet. A toldások helyén legalább 10 centiméteres átfedés alkalmazása javasolt, sőt, az épület sarkainál arra is célszerű ügyelni, hogy duplán hajtsuk az üvegszövetet. A nyílászárók sarkai szintén kritikus területnek számítanak a vakolat repedéseit illetően. Ezeknél szintén a dupla háló alkalmazása javasolt.
6. Vakolatok felhordása: alapozó és színvakolat
A vakolat alapozó feladata a színvakolat tapadásának elősegítése. A sietség helyett célszerű kivárni azt az időt, ami szükséges a vakolat száradására. A felhordásnál törekedjünk a kifogástalan minőségre. Ezt követi a színvakolat felhordása, méghozzá a teljes homlokzatra. Fontos, hogy ezt a munkálatot egyszerre végezzük el, és törekedjünk a csíkmentességre.
Ma már beszerezhető olyan vödrös vakolat, amelyet csak ki kell nyitni és már lehet is felkenni a falra. Az úgynevezett zsákos vakolatok olcsóbbak, de ezeket még vízzel el kell keverni. +5 fok alatt nem lehet vakolni, mert a vakolat megfagyhat, de a tűző napon sem célszerű dolgozni, ez ugyanis foltos száradással járhat. Alapvető tudnivaló tehát mindenki számára, hogy a vakolást nyáron mindig az árnyékos oldalon célszerű elvégezni.
Vásárlás menete:
- Rálép kívánt termékre
- Beírja a kért mennyiséget (nm)
- Kosárba helyezés
- Színválasztás (Az alapár fehér, a színfelár 1 nm-re vonatkozik)
Ezt követően érdemes szétnézni az áruházunkban, hogy szüksége van-e még valamilyen kiegészítő termékre!
- Tovább a kosárhoz!
- Vásárlási adatok megadása és véglegesítés
Mi történik a vásárlás véglegesítését követően?
- Cégünk 48 órán belül felveszi Önnel a kapcsolatot.
- Egyeztetjük a megrendelt tételek helyességét
- Árajánlatot adunk a szállításra
- Megbeszéljük a kiszállítás helyét és idejét
- Kiszállítás és számlázás
Fizetési módok:
- átutalás (kiszállítás előtt lehetséges)
- készpénz
Bármiben elakad, telefonos ügyfélszolgálatunk készséggel áll a rendelkezésére!
Cégünk a kiszállítást saját autóval, vagy bérfuvarosokkal végzi.
A kiszállítás idejét a rendelést követő 2 munkanapon belül tudjuk pontosan megmondani.
Szállítási költség:
A megadott végösszeg nem tartalmazza a kiszállítási és rakodási költségeket.
Raktár: Dabas, Kandó Kálmán u.
A kiszállítási díj meghatározása minden esetben egyedileg történik. Kérjük, hogy ezzel kapcsolatban hívja kollégánkat a
06 20 312-2433-as telefonszámon.
Ne feledje, a kosár és a rendelési végösszegben nincs benne a szállítási költség. Minden rendelést követően külön árajánlatot küldünk a szállításról