Mennyi és milyen ragasztó kell a hőszigeteléshez? Ragasztószükséglet

2020.01.07
Mostani blogcikkünkben azt fogjuk bemutatni, hogy melyik ragasztót melyik hőszigetelőanyag típushoz javaslunk! Melyik a legjobb ár/érték arányú hőszigetelő ragasztó, illetve melyik a legjobb minőségű!

Amikor 1-1 vevőnk megkérdezi, hogy milyen hőszigetelő ragasztőtapaszt javaslunk, akkor joggal merül fel a kérdés, hogy mit szeretne vele csinálni? Milyen falazóanyagon, milyen hőszigetelést szeretne felrakni. A hőszigetelő rendszerragasztó nagyban különbözik a csemperagasztótól, nem összekeverendő!

Kezdjük technológiai sorrendben! 1-1 ragasztót több felületen is lehet alkalmazni, de mi jelenleg a legjobban javasolt termékünket fogjuk az adott szigetelés vagy munkatípushoz javasolni.

XPS szigetelés ragasztó:

A lábazati felületekhez érdemes nagyobb teherbírású és nagyobb szakítószilárdságú ragasztót használni, ezért ehhez az alábbi lábazati szigetelés ragasztót javasoljuk:

XPS ragasztása

XPS ragasztó árak(megvásárláshoz és további információért kattintson az árakra):

Thermodam Polisztirol ragasztó: 2 630 Ft
Revco premium fix  ragasztó: 3 240 Ft
Baumit profiContact nagy teherbírású ragasztó: 3 810 Ft

Hálózni és glettelni szintén ezt a típust érdemes használni. Lábazati szigetelés ragasztására az Revco vario fix is megfelel a gyári előírások szerint, de cégünk ár/érték és minőség szempontjából az EP Klebespachtel vagy Thermodam ragasztót javasolja.

Ezen ragasztóinkat az xps és hagyományos polisztirol rendszerek esetén is bátran használhatja

XPS lábazati ragasztó anyagszükséglet: 6-8 kg/nm

Thermodam polisztirol ragasztó

Polisztirol (nikecell) ragasztó

A normál polisztirol, nikecell vagy másnéven polisztirol szigetelőlapok ragasztásához mi az Revco Vario FIX vagy a Thermodam polisztirol ragasztót javasoljuk. A webáruházunk legkedvezőbb árú ragasztója is megfelel az előírásoknak. A ragasztáson felül tökéletes sima felületet lehet vele képezni a háló beágyazást követően. Személyes tippem a THERMODAM ragasztóval kapcsolatban, hogy azoknak a kivitelezőknek javasoljuk, akik tényleg sima és hibamentes felületet szeretnének. 1 nap száradás után érdemes csiszolópapírral végigmenni a felületen és ezt követően másodolni. A gyakorlatban Thermodam polisztirol ragasztó valamivel puhább szemcseszerkezetű, mint a többi, ezért könnyebb becsiszolni.  A polisztirol lapok felragasztása bővebben megismerhető az alábbi cikkünkben!

Kisebb szakítószilárdságú, de már bátran használható szigetelés rögzítő ragasztó ára:

Revco Vario FIX dryvit ragasztó ár: 2 630 Ft

Thermodam polisztirolhab ragasztó ár: 2 630 Ft

Baumit DuoContact ragasztó ár: 3 030 Ft

EPS vagy polisztirol ragasztó anyagszükséglet: 5-7 kg/nm


8853767c7bd80111779f908b79c930d5.jpg

Grafitos hőszigetelő hab ragasztó

A grafitos alapú szigetelőlapjaink ragasztása szálerősített szigetelés ragasztóval történik. A grafitos hőszigetelő rendszer ragasztó a Supremix PS kleber vagy EP-klebespacthel fantázianevet viseli. Ez a ragasztó a legújabb fejlesztése a Peakston gyárnak, már szálerősített és nagyobb szakítószilárdságú a többi polisztirol ragasztótól. Az ára valamivel magasabb a többi polisztirol ragasztónkétól, de cserébe több tudást, és nagyobb biztonságot is kapunk. A  grafitos hőszigetelés ragasztó árát a webáruházunk találhatják meg! Ezen ragasztóinkat az xps és hagyományos polisztirol rendszerek esetén is bátran használhatja

Anyagszükséglet: 5-7 kg/nm

Grafitos ragasztó árak

(megvásárláshoz és további információért kattintson az árakra):

Revco Prémium Fix: 3 240 Ft
Thermodam Polisztirol ragasztó: 2 630 Ft
Baumit profiContact nagy teherbírású ragasztó: 3 810 Ft

19c650d3ca893454d8e2333fe03b36dd.png

Kőzetgyapot ragasztó

Az ásványgyapot ragasztása a következő ragasztóinkkal történik:

Revco kőzetgyapot ragasztó ár:  3 240 Ft
Thermodam kőzetgyapot ragasztó ár: 3 240 Ft
Baumit starContact ásványgyapot ragasztó: 5 505 Ft

A kőzetgyapot ragasztó termékeink légáteresztő képességűek, nem zárják be a párát. A hagyományos polisztirol ragasztókhoz hasonlóan szintén szálerősített. A kőzetgyapot szigetelés ragasztót nem csak a szigetelés felragasztására, hanem a glettelés és háló beágyazására is használjuk.

Kőzetgyapot ragasztó anyagszükséglet: 8-12 kg/nm

71fd2452dd643370a64ace24f33ed234.jpg

Homlokzati hőszigetelés ragasztó szükséglet

Az általánosan bevált számítási mennyiség és a gyár által javasolt ragasztószükséglet táblás polisztirol alapú anyagoknál 5 kg/nm. A kőzetgyapot szigetelés felrakásához és gletteléséhez általában 7-8 kg-al szoktak számolni négyzetméterenként. És hogy van ez a gyakorlatban? Egyenes falazatoknál a gyári javaslat elég lehet, de mindig érdemes venni pár zsák ragasztót tartalékba.
Rossz minőségű falaknál több ragasztó szükséges! Tegyük fel, nem függős teljesen a fal, ezért a folyamatos sík tartásához 1-1 lapot vastagabban kell megkenni a ragasztás során. A magyar átlag szigetelés ragasztó szükséglet inkább 7-8 kg/nm a polisztirol szigetelésnél, a kőzetgyapot ragasztás átlaga inkább 12 kg/nm.

Szigetelőlap ragasztás habbal?

Ragasztás OSB-RE:

Lehetséges, sőt egyre jobban elterjed technológia. Elsősorban könnyűszerkezetes, vagy nagyon egyenes falazatokon javasoljuk. Egy flakon ragasztóhabbal általában 10 nm-t lehet felragasztani. Lapozás után a hagyományos fent említett zsákos ragasztót javasoljuk beágyazni és glettelni. A ragasztóhabunk linkje itt található!

Jelenlegi Soudal ragasztóhab ár: 3 599 Ft

98e90a8c0308388cfb75c08d6572be7f.jpg

Mit ne tegyünk?

Ne keverjük össze a csemperagasztót a polisztirol ragasztóval. Nem mindig fagyálló a csemperagasztó, hiába van ráírva, illetve nem rendelkezik ugyanazokkal a terheléses tulajdonságokkal, mint a polisztirol vagy kőzetgyapot ragasztótapasz!